This post is available in: In English

Hallinnon yhteystiedot

Toimitusjohtaja
Mari Puoskari
050 537 2595
mari.puoskari@pilkepaivakodit.fi

Yhteiskuntasuhdejohtaja
Minna Martikainen
044 521 2159
minna.martikainen@pilkepaivakodit.fi

Strategiajohtaja
Kai Seppälä
0500 504 300
kai.seppala@pilkepaivakodit.fi

Vt. talousjohtaja
Tomi Koistinen
040 567 6629
tomi.koistinen@pilkepaivakodit.fi

Liiketoimintajohtaja
Nina Pelkonen
050 555 8441
nina.pelkonen@pilkepaivakodit.fi

Markkinointi- ja viestintäjohtaja
Kirsi Ristaniemi
040 779 3776
kirsi.ristaniemi@pilkepaivakodit.fi

Varhaiskasvatusjohtaja 
Mirka Laaksonen
040 594 0554
mirka.laaksonen@pilkepaivakodit.fi

Laatujohtaja
Marja Saarinen
040 757 4056
marja.saarinen@pilkepaivakodit.fi

Digikehitysjohtaja
Mira Tuohenmaa-Virtanen
050 540 0267
mira.tuohenmaa-virtanen@pilkepaivakodit.fi

Kiinteistöpäällikkö (Nykyiset yksiköt)
Simo Näränen
050 429 2550
simo.naranen@pilkepaivakodit.fi

Varhaiskasvatuksen asiantuntija
Elina Kutila
040 457 3956
elina.kutila@pilkepaivakodit.fi

Markkinointisuunnittelija
Inka Korhonen
040 152 6720
inka.korhonen@pilkepaivakodit.fi

Tietohallintopäällikkö
Jarno Holmberg
040 5174 318
jarno.holmberg@pilkepaivakodit.fi

Business Controller
Pauliina Pihajoki
044 0432 002
pauliina.pihajoki@pilkepaivakodit.fi

Group Financial Controller
Tuulia Silvennoinen
040 0561 339
tuulia.silvennoinen@pilkepaivakodit.fi

Kiinteistöpäällikkö (Uudet hankkeet)
Tommi Sahi
040 771 8567
tommi.sahi@pilkepaivakodit.fi

Henkilöstö-
hallinto (HR)

HR-asiantuntija
Sanna Kleemola
040 688 5484
sanna.kleemola@pilkepaivakodit.fi

HR-asiantuntija
Mervi Jaakkola
050 589 7089
mervi.jaakkola@pilkepaivakodit.fi

Työkykyjohtaja
Sari Mäki-Hakola
040 528 7429
sari.maki-hakola@pilkepaivakodit.fi

Pilke-päiväkotien aluejohtajat

Aluejohtaja
Keski-Uusimaa
Merituuli Rein
040 905 2661
merituuli.rein@pilkepaivakodit.fi

Aluejohtaja
Helsinki

Johanna Raski-Pitkänen
040 514 8370
johanna.raski-pitkanen@pilkepaivakodit.fi

Aluejohtaja
Espoo (ostopalvelut), Lohja, Vihti, Kirkkonummi
Susanna Keränen
040 550 8553
susanna.keranen@pilkepaivakodit.fi

Aluejohtaja
Varsinais-Suomi
Hannamari Kemppainen
040 619 5153
hannamari.kemppainen@pilkepaivakodit.fi

Aluejohtaja
Pirkanmaa ja Pori
Jenni Mäkelä
040 457 0564
jenni.makela@pilkepaivakodit.fi

Vt. Aluejohtaja
Lappeenranta, Kouvola, Lahti, Mikkeli, Jyväskylä, Orimattila

Jonna Lautanen
Puh. 040 4578221
jonna.lautanen@pilkepaivakodit.fi

Aluejohtaja
Itä-Suomi

Johanna Naakka
044 4938 287
johanna.naakka@pilkepaivakodit.fi

Aluejohtaja
Espoo

Markus Kauppinen
044 4938 285.
markus.kauppinen@pilkepaivakodit.fi

Aluejohtaja
Oulu 

Piia Kekkonen
044 4938 286
piia.kekkonen@pilkepaivakodit.fi

Aluejohtaja
Lappi

Hanna Salonen
044 019 8979
hanna.salonen@pilkepaivakodit.fi

Aluejohtaja
Pohjanmaa

Mari Kujala
040 4573 958
mari.kujala@pilkepaivakodit.fi

Aluejohtaja
Vantaa, Kanta-Häme

Sanna Slip
050 919 4993
sanna.slip@pilkepaivakodit.fi

Iltapäiväkerhot

Perusopetuksen
iltapäivätoiminnanjohtaja 

Nico Silenius
050 3555 655
nico.silenius@pilkepaivakodit.fi

Perusopetuksen Iltapäivätoiminnanpäällikkö
Piritta Marttila
045 773 48515
piritta.marttila@pilkepaivakodit.fi

Aluekoordinaattori Helsinki, Vantaa
Riina Jauhiainen
040 1918 419
riina.jauhiainen@pilkepaivakodit.fi

Aluekoordinaattori Porvoo
Satu Strang
040 625 6891
satu.strang@pilkepaivakodit.fi

Aluekoordinaattori Hämeenlinna (hoitovapaalla)
Orvokki Lestelä
040 843 9378
orvokki.lestela@pilkepaivakodit.fi

Aluekoordinaattori Pori
Anne Jokiranta
040 457 1354
anne.jokiranta@pilkepaivakodit.fi

Aluekoordinaattori Espoo
Heidi Ruponen
040 5139​ 315
heidi.ruponen@pilkepaivakodit.fi

Perhepalvelut ja lastenhoito kotiin

Perhepalveluiden liiketoimintajohtaja
Jyrki Jalassuo
040 564 2859
jyrki.jalassuo@pilkeperhepalvelut.fi

Lastenhoidon liiketoimintajohtaja
Nico Silenius
050 3555 655
nico.silenius@pilkepaivakodit.fi

Palvelupäällikkö
Henna Sandroos
040 905 2662
henna.sandroos@pilkepaivakodit.fi

Laskutus

Asiakkaat, varhaiskasvatus- ja iltapäiväkerholaskut

Puhelinpäivystys arkisin klo 9-12
Puh. 09 424 53142
laskutus@pilkepaivakodit.fi

Ostolaskut

pdf-tiedostoina ja tiedustelut koskien ostolaskuja
laskut@administer.fi

Sähköiset laskutusosoitteet

Löydät sähköiset laskutusosoitteemme täältä