This post is available in: In English

Hallinnon yhteystiedot

Toimitusjohtaja
Minna Martikainen
044 521 2159
minna.martikainen@pilkepaivakodit.fi

Strategiajohtaja
Kai Seppälä
0500 504 300
kai.seppala@pilkepaivakodit.fi

Liiketoimintajohtaja
Leena Piipari
040 500 6793
leena.piipari@pilkepaivakodit.fi

Markkinointi- ja viestintäjohtaja
Kirsi Ristaniemi
040 779 3776
kirsi.ristaniemi@pilkepaivakodit.fi

Varhaiskasvatusjohtaja 
Mirka Laaksonen
040 594 0554
mirka.laaksonen@pilkepaivakodit.fi

Asiakkuusjohtaja
Riikka Mattsson
040 579 9066
riikka.mattsson@pilkepaivakodit.fi

Digikehitysjohtaja
Mira Tuohenmaa-Virtanen
050 540 0267
mira.tuohenmaa-virtanen@pilkepaivakodit.fi

Kiinteistöpäällikkö (Nykyiset yksiköt)
Simo Näränen
050 429 2550
simo.naranen@pilkepaivakodit.fi

Markkinointisuunnittelija
Inka Korhonen
040 152 6720
inka.korhonen@pilkepaivakodit.fi

Kiinteistöpäällikkö (Uudet hankkeet)
Tommi Sahi
040 771 8567
tommi.sahi@pilkepaivakodit.fi

Henkilöstö-
hallinto (HR)

Henkilöstöjohtaja
Hanna Ruuttunen
040 862 1024
hanna.ruuttunen@pilkepaivakodit.fi

HR-asiantuntija
Mervi Jaakkola
050 589 7089
mervi.jaakkola@pilkepaivakodit.fi

Työkykyjohtaja
Sari Mäki-Hakola
040 528 7429
sari.maki-hakola@pilkepaivakodit.fi

HR-asiantuntija
Sanna Kleemola
040 688 5484
sanna.kleemola@pilkepaivakodit.fi

Pilke-päiväkotien aluejohtajat

Aluejohtaja
Uusimaa, Kanta-Häme ja Itä-Vantaa

Merituuli Rein
040 905 2661
merituuli.rein@pilkepaivakodit.fi

Aluejohtaja
Helsinki, Espoo (Playschools ja ICEC), Länsi-Vantaa

Johanna Raski-Pitkänen
040 514 8370
johanna.raski-pitkanen@pilkepaivakodit.fi

Aluejohtaja
Espoo ja Länsi-Uusimaa
Susanna Keränen
040 550 8553
susanna.keranen@pilkepaivakodit.fi

Aluejohtaja
Itä-Suomi ja Kainuu
Tiina Haapanen
040 456 6996
tiina.haapanen@pilkepaivakodit.fi

Aluejohtaja
Länsi-Suomi

Tuulia Tamminen
040 450 6270
tuulia.tamminen@pilkepaivakodit.fi

Aluejohtaja
Pirkanmaa ja Pohjanmaa
Jenni Mäkelä
040 457 0564
jenni.makela@pilkepaivakodit.fi

Aluejohtaja
Kymenlaakso, Karjala, Päijät-Häme, Etelä-Savo, Jyvässeutu

Henna Rämä
040 354 0381
henna.rama@pilkepaivakodit.fi

Aluejohtaja
Oulu ja Pohjois-Suomi

Hannakaarina Sarvela
040 450 6304
hannakaarina.sarvela@pilkepaivakodit.fi

Iltapäiväkerhot

Perusopetuksen
iltapäivätoiminnanjohtaja

Nico Silenius
050 3555 655
nico.silenius@pilkepaivakodit.fi

Perusopetuksen iltapäivätoiminnan
aluekoordinaattori/Espoo

Piritta Marttila
045 773 48515
piritta.marttila@pilkepaivakodit.fi

Perusopetuksen iltapäivätoiminnan
aluekoordinaattori/Helsinki, Vantaa ja Kirkkonummi

Henna Sandroos
040 905 2662
henna.sandroos@pilkepaivakodit.fi

Perusopetuksen iltapäivätoiminnan
aluekoordinaattori/Porvoo

Satu Strang
040 625 6891
satu.strang@pilkepaivakodit.fi

Perusopetuksen iltapäivätoiminnan
aluekoordinaattori/Pori

Tanja Lundgrén
040 9052 624
tanja.lundgren@pilkepaivakodit.fi

Perhepalvelut ja lastenhoito kotiin

Liiketoimintajohtaja
Jyrki Jalassuo
040 564 2859
jyrki.jalassuo@pilkeperhepalvelut.fi

Perhepalveluiden asiakkuusjohtaja
Tiia Lindqvist
044 755 2035
tiia.lindqvist@pilkeperhepalvelut.fi

Pohjois-Suomen palveluesimies
Jonna-Mari Heikura
040 8263 039
jonna-mari.heikura@pilkeperhepalvelut.fi

Palveluesimies: Helsinki, Espoo, Vantaa, Turku
Saija Jalassuo
050 375 3837
saija.jalassuo@pilkeperhepalvelut.fi

Laskutus

Asiakkaat, varhaiskasvatus- ja iltapäiväkerholaskut

Puhelinpäivystys arkisin klo 9-12
Puh. 09 424 53142
laskutus@pilkepaivakodit.fi

Ostolaskut

pdf-tiedostoina ja tiedustelut koskien ostolaskuja
laskut@administer.fi

Sähköiset laskutusosoitteet

Löydät sähköiset laskutusosoitteemme täältä