This post is available in: English

Hallinnon yhteystiedot

2-200x300

Toimitusjohtaja
Minna Martikainen
044 521 2159
minna.martikainen@pilkepaivakodit.fi

1-200x300

Strategiajohtaja
Kai Seppälä
0500 504 300
kai.seppala@pilkepaivakodit.fi

Hallinnon-kuvat-400x600px_leena_piipari-200x300

Liiketoimintajohtaja
Leena Piipari
040 500 6793
leena.piipari@pilkepaivakodit.fi

sami.karppi

Talousjohtaja
Sami Karppi
040 566 0350
sami.karppi@pilkepaivakodit.fi

kirsi_ristaniemi

Markkinointi- ja viestintäjohtaja
Kirsi Ristaniemi
040 779 3776
kirsi.ristaniemi@pilkepaivakodit.fi

Mirka Laaksonen

Varhaiskasvatusjohtaja 
Mirka Laaksonen
040 594 0554
mirka.laaksonen@pilkepaivakodit.fi

Marja Saarinen

Laatujohtaja
Marja Saarinen
040 757 4056
marja.saarinen@pilkepaivakodit.fi

Riikka Mattsson

Asiakkuusjohtaja
Riikka Mattsson
040 579 9066
riikka.mattsson@pilkepaivakodit.fi

tommi.sahi_-200x300

Kiinteistöpäällikkö
Tommi Sahi
040 771 8567
tommi.sahi@pilkepaivakodit.fi

Henkilöstö-
hallinto (HR)

Hallinnon kuvat 400x600px_reija_ketoja

Henkilöstöjohtaja
Reija Ketoja
050 355 6525
reija.ketoja@pilkepaivakodit.fi

Mervi Jaakkola

HR-asiantuntija
Mervi Jaakkola
050 589 7089
mervi.jaakkola@pilkepaivakodit.fi

Sari Mäki-Hakola

Työkykyjohtaja
Sari Mäki-Hakola
040 528 7429
sari.maki-hakola@pilkepaivakodit.fi

Aluejohtajat

Merituuli Rein

Aluejohtaja
Uusimaa, Kanta-Häme ja Itä-Vantaa

Merituuli Rein
040 905 2661
merituuli.rein@pilkepaivakodit.fi

Johanna Raski-Pitkänen

Aluejohtaja
Helsinki, Espoo, Länsi-Vantaa

Länsi-Uusimaa
Johanna Raski-Pitkänen
040 514 8370
johanna.raski-pitkanen@pilkepaivakodit.fi

Tiina Haapanen

Aluejohtaja
Itä-Suomi ja Kainuu
Tiina Haapanen
040 456 6996
tiina.haapanen@pilkepaivakodit.fi

Hallinnon-kuvat-400x600px_tuuliatamminen-200x300

Aluejohtaja
Länsi-Suomi

Tuulia Tamminen
040 450 6270
tuulia.tamminen@pilkepaivakodit.fi

Jenni Mäkelä

Aluejohtaja
Keski-Suomi
Jenni Mäkelä
040 457 0564
jenni.makela@pilkepaivakodit.fi

Hallinnon-kuvat-400x600px_sanna.paukkunen-200x300

Aluejohtaja
Oulu ja Pohjois-Suomi
Sanna Paukkunen
040 450 6304
sanna.paukkunen@pilkepaivakodit.fi

Sointu Hennä Rämä

Aluejohtaja
Kymenlaakso, Karjala, Päijät-Häme, Etelä-Savo

Henna Rämä
040 354 0381
henna.rama@pilkepaivakodit.fi

Iltapäiväkerhot

Nico Silenius

Perusopetuksen
iltapäivätoiminnanjohtaja

Nico Silenius
050 3555 655
nico.silenius@pilkepaivakodit.fi

Piritta Marttila

Perusopetuksen iltapäivätoiminnan
aluekoordinaattori/Espoo

Piritta Marttila
045 773 48515
piritta.marttila@pilkepaivakodit.fi

Henna Sandroos (1)

Perusopetuksen iltapäivätoiminnan
aluekoordinaattori/Helsinki, Vantaa ja Kirkkonummi

Henna Sandroos
040 905 2662
henna.sandroos@pilkepaivakodit.fi

Tanja Kalli

Perusopetuksen iltapäivätoiminnan
aluekoordinaattori/Pori

Tanja Lundgrén
040 9052 624
tanja.lundgren@pilkepaivakodit.fi

Lastenhoito kotiin

Hallinnon kuvat 200 x 300_kim tenlenius

Lastenhoidon toimialajohtaja
Kim Tenlenius
050 374 0281
kim.tenlenius@pilkelastenhoito.fi

Hallinnon kuvat 200 x 300_elina bistrom (1)

Lastenhoidon myyntipäällikkö
Elina Biström
044 302 0006
elina.bistrom@pilkelastenhoito.fi

Hallinnon kuvat 200 x 300_tiia lindqvist

Operatiivinen päällikkö
Tiia Lindqvist
044 755 2035
tiia.lindqvist@pilkelastenhoito.fi

Laskutus

(asiakkaat, varhaiskasvatus- ja iltapäiväkerholaskut)

Raija Kanerva
Puhelinpäivystys arkisin klo 9-12
Puh. 040 458 9096
laskutus@pilkepaivakodit.fi

Ostolaskut

pdf-tiedostoina ja tiedustelut koskien ostolaskuja
laskut@administer.fi

Sähköiset laskutusosoitteet

Löydät sähköiset laskutusosoitteemme täältä

Yhteistyössä