Kontaktuppgifter till administrationen

Kontakta oss, vi hjälper gärna till!

Kontaktuppgifter till administrationen

Denna sidan finns även på: Suomi (Finska)

Verkställande direktör
Minna Martikainen 044 521 2159
minna.martikainen@pilkepaivakodit.fi

Strategichef
Kai Seppälä 0500 504 300
kai.seppala@pilkepaivakodit.fi

Verksamhetschef
Leena Piipari 040 500 6793
leena.piipari@pilkepaivakodit.fi

Marknadsförings- och kommunikationschef
Kirsi Ristaniemi 040 779 3776
kirsi.ristaniemi@pilkepaivakodit.fi

Förvaltningsdirektör
Mervi Jaakkola 050 589 7089
mervi.jaakkola@pilkepaivakodit.fi

Projektledare
Marja Saarinen 040 757 4056
marja.saarinen@pilkepaivakodit.fi

Regionchef 
Nyland, Tavastland och Kymmenedalen
Merituuli Rein 040 905 2661
merituuli.rein@pilkepaivakodit.fi

Regionchef 
Östra Finland
Tiina Haapanen 040 456 6996
tiina.haapanen@pilkepaivakodit.fi

 

Regionchef 
Mellersta Finland
Jenni Mäkelä 040 457 0564
jenni.makela@pilkepaivakodit.fi

 

 

Fakturering  (kunder, fakturor för småbarnspedagogik och eftermiddagsklubbar) 
Raija Kanerva  040 458 9096
laskutus@pilkepaivakodit.fi

 

Förfrågningar som rör leverantörsfakturor och övriga ekonomifrågor
ostolaskut@pilkepaivakodit.fi

 

Leverantörsfakturor som pdf-file
laskut@administer.fi

 

 

Våra elektroniska faktureringsadresser finns här.

 

Ekonomidirektör
Sami Karppi 040 566 0350
sami.karppi@pilkepaivakodit.fi

Chef för småbarnspedagogiken
Mirka Laaksonen 040 594 0554
mirka.laaksonen@pilkepaivakodit.fi

Ledare för eftermiddagsaktiviteterna inom grundundervisningen
Nico Silenius 050 321 8483
nico.silenius@pilkepaivakodit.fi

Regionchef 
 huvudstadsregionen
Johanna Raski-Pitkänen 040 514 8370
johanna.raski-pitkanen@pilkepaivakodit.fi

Regionchef 
Västra Finland
Tuulia Tamminen 040 450 6270
tuulia.tamminen@pilkepaivakodit.fi

Regionchef 
Uleåborg och Norra Finland
Sanna Paukkunen 040 450 6304
sanna.paukkunen@pilkepaivakodit.fi

 

Regionkoordinator för eftermiddagsaktiviteterna
inom grundundervisningen/Esbo och Grankulla
Piritta Marttila 045 773 48515
piritta.marttila@pilkepaivakodit.fi

Regionkoordinator för eftermiddagsaktiviteterna
inom grundundervisningen

Helsingfors, Vanda ja Kyrkslätt 
Henna Sandroos 040 905 2662
henna.sandroos@pilkepaivakodit.fi

 

Yhteistyössä

Pilke päiväkodit oy

Toimisto
Rajatorpantie 8 A
01600 Vantaa

Liity sähköpostilistallemme:

Olemme Facebookissa, Twitterissä ja Instagramissa!

© Copyright 2018 Pilke Päiväkodit